et en
Menüü

Uudised

Komatsu Forest Oy ja MFO OÜ allkirjastasid lepingu müügijärgse tegevuse kohta Eestis

Komatsu Forest Oy ja MFO OÜ allkirjastasid lepingu Komatsu müügijärgsete toodete kohta Eestis. MFO OÜ-st saab Komatsu toodete kõikehõlmav edasimüüja, kes pakub nii masinaid ja varuosi kui ka teenuseid. Pärast lepingu jõustumist selle aasta juuli alguses hakkavad kliendid varuosi ja teenuseid saama nii MFO OÜ-lt kui ka Komatsu praegustelt teenusepakkujatelt Zeigo Service OÜ, JL Hooldus OÜ ja Just Forest AMJ OÜ. MFO ridadega liitub ka pikaajalise kogemusega metsamasinate spetsialist Peeter Lips, kes mai alguses asub tööle klientide tehnilise tugiisiku ja koolitajana.

Komatsu Forest Oy ja MFO OÜ koostöö algas eelmise aasta 1. aprillil. Tollal hõlmas leping uute masinate müüki ja turustamist Eestis. Pärast väga edukat esimest masinate müügiaastat leppisid ettevõtted kokku koostöö laiendamises ja süvendamises, hõlmates ka müügijärgse tegevuse. „Müügijärgse tegevuse alustamine on väga loomulik viis meie koostöö edasiarendamiseks,“ tõdesid Komatsu Forest Oy tegevjuht Jari Nurminen ja Indrek Reisenbuk MFO OÜ-st.

MFO kontor ja hooldushall Ida-Eestis Vilusi külas

MFO OÜ on Eestis juba pikemat aega tuntud kasutatud masinate juhtiva müügiettevõttena. Ettevõte müüb aastas umbes 100 kasutatud masinat (peamiselt Komatsu ja Valmeti tooted) Eestis ja eksporditurgudel. Ettevõtte asutasid 2011. aastal kaks sõpra: Indrek Reisenbuk ja rootslane Lars Åstbom. Ligi 10 tegutsemisaasta jooksul on MFO OÜ oma äritegevust süstemaatiliselt arendanud. Ida-Eestis asuvas Vilusi külas on ettevõte ehitanud metsamasinate hoolduskeskuse, kus on olemas rajatised klientidele kõikide vajalike teenuste osutamiseks.

Kontori- ja hooldushallihoone paikneb otse värava taga, mis viib ettevõtte 2,5 hektari suurusele territooriumile. 5-tonnise sildkraanaga varustatud hooldushallis saab teha ka kõige nõudlikumaid hooldus- ja remonditöid. Kontori- ja hooldushallihoone kõrvale ehitati möödunud aastal pesemis- ja värvimishall. Kaks eraldi hoonet on varuosade jaoks – soe ladu väiksemate osade ning eraldi 300 m2 hoone suuremate osade ja kasutatud osade jaoks.

Pesemis- ja värvimishall ehitati 2019. aastal

Soe ladu väiksemate osade jaoks

Indrek Reisenbuk juhib igapäevast tööd Vilusi külas ja tegeleb masinate müügiga. MFO meeskonda kuulub ka kolm mehaanikut ja kaks varuosade müügimeest.

Indrek Reisenbuk ja Komatsu 835

Varuosade müügimees Janar Kihu kliendi murele lahendust otsimas

Peeter Lips – täiendus meeskonnale tehnilise toe ja koolituse valdkonnas

MFO ridadega liitus Peeter Lips (52), kes alustab tegevust klientide tehnilise tugiisiku ja koolitajana. Peetril on metsamasinatega pikaajaline kogemus. Ta on üle 20 aasta töötanud mehaaniku, koolitaja ja tehnilise tugiisikuna Soomes, Eestis, Venemaal, Valgevenes ja Ukrainas kahes metsatöömasinate ettevõttes. Viimase 4 aasta jooksul on ta olnud õpetaja ja metoodik Luua Metsanduskoolis. Peeter on juba süvendanud oma teadmisi Komatsu masinatest, osaledes eelmisel aastal Komatsu Foresti korraldatud koolitustel Komatsu tehases Rootsis Umeås ja Soomes Pirkkalas.

Peeter Lips vastutab MFO OÜ-s tehnilise toe ja koolituse eest.

Peetri töölevõtmisega klientide tehnilise tugiisiku ja koolitajana tugevdab MFO OÜ ettevõtte pikaajalist müügijärgse tegevuse strateegiat Komatsu Forest Oy-ga ühiselt tehtud plaanide kohaselt.

 

 

Täiendav info

Indrek Reisenbuk, MFO OÜ, +372 515 5888

Jari Nurminen, tegevdirektor, Komatsu Forest Oy, +358 4 0591 2443

Jari Tyrväinen, müügijärgse tegevuse juht, Komatsu Forest Oy, +358 4 4257 7050